13 detsember 2010

2008


Memmeklubi augustikuu kokkusaamisel olid tähelepanu keskmes sünnipäevalapsed, külaline Kai vestles tervise teemadel ja tutvustas Dr. Miller`s Holy Tee imepäraseid omadusi, meenutati suvesõite.

Memmeklubi septembrikuisel kogunemisel olid märksõnadeks sünnipäevalaps Leida, tema ammu käibele lastud õunakoogiretsept (4+3+2+1), "vene salat" ja erksavärvilised kaeralilled.

Rohkem pilte


RAAMATUKOGUPÄEVAD
LOEB, MIDA LOED
20.– 30. OKTOOBRINI 2008

        KOHTUMINE KIRJANIK ENN VAINOGA

Raamatukogupäevade ajal kohtusime kirjanik Enn Vainoga, kelle nimi on hästi tuntud loodussõprade-jahimeeste ringkondades. Ta on kirjutanud ja välja andnud raamatuid paarikümne ringis (loe edasi)Meeldiv üllatus ootas ees kirjanikku, sest kohtumisest võttis osa ka meie Enn Vaino.
Esikromaanis Raketigarnison(1988), milles kirjanik räägib lapsepõlvest, Varstu-aegsetest keskkooliõpingutest, sõjakoolist ja teenistusest Siberis ülisalajases õhutõrje-raketiväeosas, on paeluvaid loodus-kirjeldusi ning põikeid kala- ja jahimeeste maailma.


Elu kuldsed päevad on kõik need päevad, mis meil on õnnestunud veeta vaba looduse keskel. Enn Vaino elus on neid päevi olnud nii palju, et ühe raamatu kaante vahele mahub sellest pagasist ainult tilluke osa. Raamatud «Elu kuldsed päevad» sisaldavad rohkesti põnevaid lugusid mitmest ajast ja mitmest ilmakaarest, Eestimaa lindudest ja loomadest, siin on laiu maalinguid Siberi vägevast loodusest ja inimeste ning loomade karmist eluvõitlusest. Siin on köitvaid elujuhtumusi ja hingehaaravaid jahijutte - nii koomilisi kui traagilisi - sügavatest taigametsadest ja suurte vete äärest. Kõik see on nähtud küpse ja elutarga inimese pilgu läbi ning paberile pandud autori loomupärase jutustamisoskuse ning paindliku sulega. 


Seenevana pajatustes” jagab ta lugejaga lahkesti oma kukeseenekasvanduse seenesaagi paljundamise eesmärgil saadud kogemusi, kõneldes seente kasvatamisest ning uutesse kasvukohtadesse ümberistutamisest. Nii leppisime meiegi kokku külastusaja järgmiseks seenehooajaks koos kirjanikuhärraga Lõuna-Eesti metsadesse. Kõik ilmunud raamatud on nüüd olemas ka meie kogus ja paljud meie lugejad on taasavastanud tema hingeminevalt kaasakiskuvad lood.MEMMEKLUBI JÕULUKOGUNEMINE


 
Detsembrikuisel kogunemisel pakkus Tõnis rootsi-soome stiilis jõuluroogasid. Riisipuder, kus peidus õnnemandel ja kompott kuivatatud puuviljadest vahukoorega. Kingipaki eest salmi lugemisega ei jäädud hätta. 
Meenutati aasta tegemisi ja tehti plaane uueks aastaks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar